İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ayak kokusu nasıl geçer? Çaresi nedir?

Makalemizde Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, Dr. Feridun Kunak ve Bitki Uzmanı Suna Dumankaya tarafından verilen ayak kokusundan kurtulmaya yardımcı doğal,bitkisel çözüm tariflere yer verdik.

Ayaklarım çok kokuyor, ayak kokusuna ne iyi gelir? Diye merak ediyorsanız.

 1. Genetik (Anne, baba, dedeler, neneler gibi üst kuşaklarınızda ayak kokusu varsa siz de bu durum karşılaşabilirsiniz.)
 2. Az su içmek
 3. Ter bezlerinin aşırı çalışması
 4. Mantar enfeksiyonu
 5. Hormon bozukluğu
 6. Kullanılan ilaçların yan etkileri
 7. Naylon çoraplar, hava almayan ayakkabılar giyme
 8. Stres
 9. Şeker hastalığı
 10. Troid hastalıkları (Hipotroid)
 11. Hipo bezi hastalıklar
 12. Sempatik sinir sistemi rahatsızlığı

Ayak Kokusu Nasıl Geçer? İşte Doktorlardan Doğal Tarifler

Soru: Temizliğime ne kadar riayet etsem de ayak kokumdan kurtulamıyorum. Ayak kokumun tamamen geçmesi, bir daha bu sorunu yaşamamam için bir tarif verir misiniz?

CEVAP
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun cevabı: (Kaynayan 2 litre ( yani 8 su bardağı) suya, 2 yemek kaşığı kurutulmuş ceviz yaprağı atılıp, kısık ateşte 8 dk demlenir. Daha sonra süzülüp ılımaya bırakılır. Geniş bir kaba alınarak suyun içerisinde ayaklar yarım saat bekletilir. Bu kür taze hazırlanmalıdır. 1 hafta boyunca günde 1 defa bunu uyguluyorsunuz. Sonra 1 ay boyunca hafta da üç güne düşürüyoruz. 1 ay sonra evvelAllah bir daha ayaklarınız kokmaz. Ama sentetik çorap giyilmemesi gerekir. 6 ayda bir ayağınızı bu kür ile korumaya alın. İlla kokmasına gerek yok.)

Ayak kokusu nasıl geçer? Çaresi nedir?

Soru: Benim sorunum ayak kokusu. Deri ayakkabılar giyiyorum, pamuklu çorapları tercih ediyorum, ayaklarımı sabah-akşam yıkıyorum ama yine de bir türlü beni çok utandıran bu problemin önüne geçemiyorum. Başka ne yapabilirim?
CEVAP
Bitki Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Öncelikle mutlaka bir doktora danışın ve onun önerilerini harfiyen uygulayın. Ayrıca, iki çorba kaşığı bal ve bir çorba kaşığı toz karabiberi karıştırın. Bu karışımı temizken ayaklarınızın altına yedirin. Yere, bir bezin üzerine üç çorba kaşığı zerdeçal dökün. Ayaklarınızı karabiberli bala iyice buladıktan sonra, zerdeçalın içine batırın. Ardından da ayaklarınızı streçle sarın ve pamuklu çorap giyin. Bu şekilde iki saat kadar bekledikten sonra, ayaklarınızı yıkayın. Bu işlemin sonrasında ayaklarınızı limon suyuyla ovup, üzerlerine biraz bebe pudrası dökün. Bu formülü her gün uygulamanız son derece yararlı olacaktır.)

Ayak kokusu nasıl geçer? Çaresi nedir?

Soru: Doktor bey sizi televizyon ekranlarından takip ediyoruz. Benim sorunum ayaklarımın kokması. Ayak kokumun geçmesi için bir tarif bildirir misiniz?
CEVAP
Dr. Feridun Kunak’ın cevabı: İhtiyacınız olacak malzemeler şunlardır;2 litre su, 1 yemek kaşığı kaya tuzu, 1 yemek kaşığı sirke, 1 yemek kaşığı karbonat, 1 yemek kaşığı kekik, 1 yemek kaşığı kuru papatya. Tüm malzemeler karıştırılıp ayak dinlendirildikten sonra ozon, kekik ve çörek otu yağı ile masaj yapılır.)

Mission News Theme by Compete Themes.