Doğal makyaj temizleme yöntemleri

Makyaj yapanlar için ‘temizleme’ de oldukça önemli ve zaman da alan bir faaliyet. Her zaman satın alınan temizleyiciler en iyi çözüm önerisi olmayabiliyor. Eğer her gün makyaj yapıyorsanız şişe şişe temizleyici almak zorunda kalacaksınız ve bu oldukça pahalıya mal olacak, üstelik istediğiniz sonucu almama ihtimaliniz de cabası. Sadece temizlemekle kalmayıp cildinize fayda da sağlayabilecek doğal makyaj temizleme yöntemlerine mutlaka göz atın.

1. Vazelin: Vazelini yüzünüze hafifçe uygulayın. Ardından bir pamuk yardımıyla cildinizden temizlemeye kalktığınızda yüzünüzdeki tüm makyajı çıkaracak kadar etkili olduğunu göreceksiniz. Aynı zamanda oldukça ucuz ve uzun süre kullanabileceğiniz bir ürün. Vazelini günlük bakımının bir parçası olarak kullananlar, neden temizleyici olarak da kullanmayasınız ki! 

2. Bebek yağı: En iyi kullanım şekli bir pamuğa döküp gözlerinizi kapatarak tüm cildinize uygulamanızdır. Aman gözünüzün içine sürmeyin, ama göz çevrenize masaj yapmanız faydalı olacaktır. Yalnızca göz farınızı değil, eyeliner ve rimeli de rahatlıkla çıkarmanızı sağlayacaktır.

3. Zeytinyağı:  Eğer temizleme konusunda oldukça zordaysanız, hemen mutfağa gidin. Saf zeytinyağı olmasına özen gösterin. Yemek yapmak için kullanılan bir ürünü temizleme ürünü olarak kullanmak garip gelebilir, ama unutmayın; zeytin yağı aynı zamanda sağlıklı bir maskedir.

6. Aloe Vera: Yalnızca yanıklar için değil (!) eğer yağlı bir cilde sahipseniz ve daha da kötüye gitmesini istemiyorsanız harika bir öneri. Genelde rimelleri çıkarmak için çok iyi bir çözüm önerisi iken, sizin tüm yüz makyajınız için harika bir seçenek. Cildinizi yumuşatır, özellikle de göz çevrenizi gevşetir ve hiç de yapışkan olmayan bir maskedir. Ekstra bir özellik olarak eğer gözleriniz rahatsızsa, aloe vera iyi gelecek ve gözlerinizdeki kızarıklığı da azaltacaktır.

7. Hindistan Cevizi Yağı: Kadınların pek farkında olmadığı bir seçenektir. Kabın içindeyken yoğun bir kıvamı var gibi görünüyor ama sürmeye başladığınızda yağlandığını görüyorsunuz. Parmaklarınızla göz çevresine nazikçe uygulayın.