Pınar Gültekin’in katil zanlısı Cemal Metin Avcı’nın ilk ifadesi ortaya çıktı!

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin, 16 Temmuz günü, Ula ilçesi Akyaka Mahallesi’ndeki evinden çıktı.

Ablası Sibel Gültekin, Pınar Gültekin’e telefonla ulaşamayınca, annesi Şefika Gültekin ile Muğla’ya gelerek, Akyaka Jandarma Karakol Komutanlığı’na kayıp ihbarında bulundu.

DHA‘nın haberine göre, Pınar Gültekin’in en son Akyaka Mezarlığı civarı ile Menteşe ilçe merkezindeki AVM’de görüldüğü saptandı. Bunun üzerine güvenlik kameraları incelendi.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ihbar üzerine Menteşe ilçesinin kırsal Yerkesik Mahallesi’ndeki ormanlık alanda bir kadın cesedi olduğu ihbarı geldi. Bölgeye giden ekiplerin yaptığı incelemede, cesedin 5 gündür kayıp olan Pınar Gültekin’e ait olduğu tespit edildi.

Olayla ilgili soruşturmayı sürdüren ekipler, güvenlik kameralarının görüntülerinden Pınar Gültekin’in kaybolmadan önce bir kişi ile alışveriş merkezinde oturduğu, ardından da bu kişiyle birlikte buradan ayrıldığı tespit edildi.

Muğla’da 27 yaşındaki üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i öldüren Cemal Metin Avcı’nın ilk ifadesi ortaya çıktı.

Sözcü‘den Yaşar Anter‘in haberine göre, Cemal Metin Avcı Emniyet’te Gültekin’i çiftliğine davet ederek burada öldürdüğünü itiraf etti.